tel+38 (044) 228-48-19   |   +38 (044) 501-78-73

УХВАЛА ХХVІІІ звітно – виборного з’їзду Асоціації фермерів та приватних землевласників України.

З'їзди

УХВАЛА

ХХVІІІ звітно – виборного з’їзду

Асоціації фермерів та приватних землевласників України.

          27 лютого 2018 року                                                     м. Київ

         Заслухавши і обговоривши питання порядку денного делегати ХХVІІІ з’їзду Асоціації фермерів та приватних землевласників України

констатують:

         Про окремі позитивні зміни для умов розвитку фермерських, сімейних фермерських господарств та їх кооперації, зокрема прийняття Державної Концепції розвитку фермерських господарств та їх кооперації на 2018 - 2020 роки, відповідно на її реалізацію в Державному бюджеті на 2018 рік закладено 1043 млн.грн. на підтримку українського фермера, разом з тим залишаються комплекс нерозв’язаних земельних проблем: від врегулювання земель постійного користування до загроз в результаті запровадження ринку землі, який постійно є загрозою не тільки для фермера, а й для Української нації. Загрозливого характеру набуває обезлюднення українського села, руйнування людського капіталу, традицій, мови, культури, моральних цінностей.

                                      Виходячи з цих позицій ХХVІІІ з’їзд АФЗУ

                                                        УХВАЛИВ:

 1. Роботу Ради АФЗУ у звітному періоді визнати задовільною.
 2. Звіт ревізійної комісії АФЗУ про фінансову діяльність за звітний період затвердити.

Обрати: - Президентом Асоціації фермерів та приватних землевласників України Стрижака Миколу Івановича.

-         Першим Віце-президентом АФЗУ Шеремету Віктора Васильовича,

-         Першим Віце-президентом АФЗУ Гончаренко Віктора Григоровича,

-         Віце – президентами АФЗУ: Бурлаку Василя Михайловича, Кардаша Ярослава Васильовича, Якуба Івана Миколайовича, Гаврилюка Миколу Дмитровича.

- Наступний склад Ради АФЗУ (список додається).

- Ревізійну комісію в складі: Середа Микола Миколайович, Квітницький Олександр Миколайович, Пелешкей Юлія Іванівна.

Обрати головами Комітетів при АФЗУ Петрова В.П. з питань виноградарства та виноробства, Кириченко Л.П. з питань овочівництва, Ярмолюка І.С. з питань садівництва.

Новообраному Президенту, Раді АФЗУ розробити новий порядок сплати членських внесків, штатний розпис та кошторис АФЗУ, та затвердити його на Раді АФЗУ. До прийняття кошторису та штату здійснювати фінансову діяльність та сплату членських внесків на умовах кошторису та штату 2017 р.

Звернутися

До Президента України

 1. Надати доручення Генеральному прокурору України, силовим структурам, Уряду щодо викорінення рейдерства, захисту прав, майна, землі фермерів.
 2. Підписати Указ про відзначення в Україні державного свята „Дня фермера” 19 червня. Згідно рішення Уряду.
 3.  Внести до Конституції України положення що визначають сімейний фермерський устрій, як основу аграрного укладу України.

До Верховної Ради України

 1. Прийняти Концепцію ринку землі запропоновану АФЗУ з участю аграрної науки та громадськості.

2. В період реалізації Концепції ринку землі та Концепції розвитку фермерських господарств та кооперації на 2018-2020 роки прийняти мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 01 січня 2022 року.

3. Прийняти законопроект № 1874 н.д.  Івченко В.Є., щодо внесення змін до статті 121 Земельного кодексу України (щодо набуття права власності на земельні ділянки, фермерські землі).

4. Прийняти закон про єдиний земельний податок для невеликих фермерських господарств, який би включає в себе всі платежі, включаючи ЄСВ і сплачувався один раз на рік.

    5. Прийняти Закон України „Про зброю” для можливості захисту від рейдерів.

6. Прийняти закон про передачу земель постійного користування у власність фермерським господарствам. У випадку ігнорування цього оголосити в червні 2018 року масові фермерські акції перед ВРУ.

7. Внести до Конституції України положення що визначають сімейний фермерський устрій, як основу аграрного укладу України.

8. Для фермерських господарств (з площею використання та/або володіння до 100 га) запровадити пільговий режим ПДВ, який би залишався 100% у розпорядженні фермерських господарств для власного розвитку.

9. Встановити граничний рівень вартості оренди землі під приміщеннями (під господарськими дворами) не більше вартості оренди 1 га ріллі.

До Кабінету Міністрів України

 1. Забезпечити виконання Концепції розвитку фермерських господарств та кооперативів на 2018 - 2020 роки, а саме передбачити на її виконання в Державному бюджеті 2019 р. 2 млрд. грн., а також подвоєння розміру державної підтримки фермерським господарствам в 2020 році.
 2. Затвердити положення використання коштів на реалізацію Концепції розвитку фермерських господарств враховуючи пропозиції АФЗУ стосовно громадського контролю АФЗУ за розподілом коштів державної підтримки.

3. Внести законопроект про єдиний земельний податок для невеликих фермерських господарств (площею землі до 100 га), який би включає в себе всі платежі, включаючи ЄСВ і сплачувався один раз на рік.

 1. Прийняти Концепцію ринку землі підтриману АФЗУ.
 2. Розробити новий спільний законопроект на базі законопроекту № 7363 та двох альтернативних законопроектів № 7363-1, 7363-2 та невідкладно подати до Верховної Ради України.
 3. Законодавчо визначити і закріпити права власності на лісосмуги з метою їх збереження і подальшого розвитку.
 4. Розробити і внести до Верховної Ради України законопроект про передачу земель постійного користування у власність фермерським господарствам без права продажу до встановлення окремого закону.
 5. Включити до програми підтримки та фінансування фермерських господарств відшкодування 70% будівництва сонячних електростанцій.

            До Міністерства аграрної політики та продовольства України

 1. Провести облік земель пасовищ, сіножатей для використання за цільовим призначенням - надання у користування громадам для випасанням худоби громадян.
 2. Запровадити механізм який унеможливить багаторазове збільшення орендної плати за оренду земель комунальної власності.
 3. Видати Наказ за яким при переоформлені оренди та наданні в оренду земель державної власності залучати представників АФЗУ для відсіювання псевдофермерів до кінця березня 2018 р.
 4. Звернутися до Першого заступника Міністра аграрної політики щодо надання доручення про видачу Наказу Держгеокадастру за яким присвоїти кадастрові номери земельним ділянкам наданим фермерам у постійне користування до кінця березня 2018 р.
 5. Забезпечити реорганізацію Укрдержфонду провівши відповідну спільну роботу із залученням АФЗУ до травня 2018 р.
 6. В основу складу комісій по розподілу коштів державної підтримки фермерським господарствам включити представників АФЗУ, а при розподілі коштів державної підтримки фермерам запровадити обов’язковість рекомендації районної АФЗ (для відсіювання псевдо фермерів).
 7. Розглянути інформацію Черкаської АФЗ щодо випадків корупційних діянь директора Черкаського відділення Укрдержфонду, провести розслідування за результатами якого прийняти рішення про відповідність займаній посаді директора відділення.
 8. Надати доручення директорам Департаментів АПК ОДА про організацію спільно із головами обласних АФЗ комісій по розподілу коштів державної підтримки.
 9. Призначення на посаду заступника директора департаменту АПР ОДА з питань фермерства та сільськогосподарської обслуговуючої кооперації осіб за погодженням кандидатур від АФЗ області.

Раді АФЗУ

1.  Основними напрямками діяльності вважати подальше об’єднання зусиль АФЗУ, СУСОКУ, іншими громадськими організаціями, як потужного селянського руху громадської спілки „Союзу українського селянства”, як альтернативний розвиток агрохолдингонізації країни

 1. Вжити заходів щодо негайного оновлення роботи АФЗ Луганської області.
 2. Активізувати роботу обласних АФЗ та районних АФЗ щодо запровадження фіксованого членства.
 3. Виконавчій дирекції щомісячно моніторити виконання власних рішень АФЗУ.
 4. Головам обласних районних АФЗ забезпечити щомісячну сплату членських внесків.
 5. Продовжити роботу по залученню цільових іноземних інвестицій для фермерських елеваторів, переробних підприємств.
  1. Продовження традицій святкування Дня фермера для укріплення корпоративної єдності.
  2. Створити при АФЗУ Комітет жінок – фермерів (голова Грищенко А.К.) для ширшого залучення жінок до АФЗУ та вирівняння гендерного питання.
  3. Генеральній дирекції запровадити дієву комунікацію в АФЗУ.
  4.  Продовжувати практику міжобласного обміну фермерського досвіду.
  5.  Призначити уповноваженим АФЗУ у Верховній Раді України по законодавчому забезпеченню фермерських господарств народного депутата України, Заступника Голови Комітету ВРУ Івченко В.Є.

         Дану Ухвалу направити Президенту України, Голові Верховної Ради України, Прем’єр-міністру України, керівникам комітетів ВРУ, фракцій та груп ВРУ, Міністерству аграрної політики та продовольства України.

Головуючий, Президент АФЗУ                                                      М. Стрижак

Наші рекламодавці