tel+38 (044) 228-48-19   |   +38 (044) 501-78-73

ВАСИЛЬ БУРЛАКА: БЕЗ ОБ’ЄДНАННЯ МИ ВТРАТИМО МОЖЛИВІСТЬ ГОСПОДАРЮВАТИ!

На звітно- виборній конференції Асоціації фермерів у Великій Багачці аграрії обговорювали питання кооперації

На звітно-виборній конференції Асоціації фермерів та приватних землевласників Великобагачанського району підбивали підсумки роботи та обирали нового голову у розрізі щоденних турбот і проблем, притаманних кожному фермеру в Україні. Їх тільки у цій громаді налічується понад сто. До Асоціації входять тридцять господарств. Тих, хто вже зрозумів, що тільки в об’єднанні легше працювати.
Одностайно обрали головою місцевої Асоціації Катерину Філіпенко. Та більше часу обговорювали проблеми, які гальмують розвиток фермерства. Вони в усіх районах Полтавщини однакові: правовий та фізичний захист господаря, цінова політика на всі засоби виробництва, оренда землі, оформлення спадщини, податкові перепони. Небайдужих в залі не було.
«Хотілося б, аби звертали увагу на фіксований податок. З початку мого фермерування він збільшився у 40 разів!- обурювалася  керівник СФГ «Оксана» Людмила Остапець, яка займається фермерством понад 20 років. У 30 разів збільшилася оренда! А ціна на нашу продукцію якщо й збільшується, то дуже непомітно. Допомога держави не відчутна: ну дали 100 тисяч гривень допомоги, а на них можна аж 3 тони міндобрив купити. Це ніщо! Держава закликає купувати вітчизняну техніку, а щодо відшкодування на неї, то, як раніше, впевненості немає. Сьогодні обіцяють - завтра забувають...».
На думку голови обласної Асоціації, досвідченого фермера, Василя Бурлаки заявити про свої вимоги і права фермери можуть тільки об’єднавши свої сили: гуртом можна захистити себе як юридично, так і фізично. Та й допомогти у скрутну хвилину можна один-одному. Так, як продемонстрували полтавські фермери цього року, коли простягли руку допомоги одеським фермерам під час стихійного лиха.
«Люди- це сила!- підтверджує фермер Світлана Коляда. (Саме її фермерське господарство «Агролайф» надавало допомогу одеським колегам). Але не всі ще готові об’єднуватися в кооперативи. Аби відчути переваги, треба час».
«Вивчатимемо  питання. Задум гарний, - продовжила думку керівник СФГ «Варіант» Ніна Логвиненко. Але хотілося б, аби й дорадча служба, банківський сільгоспорієнтований сектор, адміністративні органи були помічниками фермерам, а не тими службами, котрі гальмують роботу фермера. Ми повинні мати чітке уявлення про нашу співпрацю з ними. Ви роз’ясніть, а ми тут, в глибинці, однодумців шукатимемо!».
«На жаль, часу на роздуми і вагання у нас немає, - підсумував розмову голова Полтавської обласної Асоціації фермерів імені Героя України Віктора Чміленка Василь Бурлака. Аби держава звернула на нас увагу, ми маємо показати свою позицію. Бути як один кулак, аби вона відчула нашу силу. А це зробити можна лише в громаді. Без об’єднання в кооперативи ми взагалі втратимо можливість господарювати!».
І як конкретний приклад доцільності бути в кооперативі, голова Асоціації навів кілька прикладів успішної роботи європейських колег. Коли в кооперативі допомагають бути з прибутком найдрібнішому фермерському господарству. «Маємо наміри проводити, або бути учасниками семінарів, вивчати досвід роботи не лише українського фермерства, але й європейського, -  наголосив Василь Бурлака. В кооперативі зможе господарювати фермер, який, наприклад на 20-ти сотках землі вирішить вирощувати лікарські трави. Аби потім їх реалізувати на переробку в мережу фермерських аптек...».
Отже питання  кооперації цікавить полтавських фермерів, проте й породжує багато питань. Тож, аби вивчити все і взятися за справу, в області створюються ініціативні групи, учасниками яких можуть бути всі, хто не байдужий до майбутнього власного фермерського бізнесу.
Світлана Піскова, Полтава.

Наші рекламодавці