www.farmer.co.ua
 

5
   Подвійні договори оренди зумовили 80% звернень до Комісії при Мін’юсті

Найбільше скарг до Комісії з розгляду скарг у сфері державної реєстрації прав при Мін’юсті стосуються подвійних договорів оренди землі. Про це в ексклюзивному інтерв’ю AgroPolit.com розповіла заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова.

За словами Олени Сукманової, найбільша частка всіх звернень до Комісії — справи у земельних відносинах.

«Майже 80% скарг Комісії стосуються подвійної реєстрації договорів оренди. З одного боку, зараз пора врожаю і є бажаючі його незаконно зібрати. З іншого — відсутність нотаріального посвідчення реєстрації договорів оренди. В чому суть: минулого року прийнято антирейдерський закон, який звузив коло можливостей рейдерських захоплень корпоративних прав. Ми повернулися до нотаріального посвідчення протоколу загальних зборів, запровадили кримінальну відповідальність реєстраторів тощо. У випадку з договорами оренди цього немає, тому є багато випадків підроблених підписів, реєстрації договорів за неіснуючим рішенням суду, коли реєстратори не зверталися до Держгеокадастру для перевірки факту чи проводилася реєстрація договору на землю до 2013 р. Звідси й з’являються ситуації, коли два підприємства виходять на поле і намагаються зібрати врожай», — пояснила заступник міністра.
Як уточнила Олена Сукманова, Мін’юст не веде точної статистики щодо кількості скарг про подвійну реєстрацію договорів оренди.

«Їх приблизно 80% у сезон. Можу сказати, що тільки в цьому році Комісія задовольнила загалом біля 200 скарг щодо земельних ділянок. Як результат — власникам було повернуто понад 5200 земельних ділянок загальною площею майже 7 тис. га», — розповіла заступник міністра юстиції України.

опубліковано: 2017-10-13
категорія:
переглянути: всі новини


Для того щоб залишити коментар необхідна авторизація:

Login Вхiд

Логiн:

Пароль:
Забули?


Реєстрація

© 2000-2017, farmer.co.ua
Flag Counter