www.farmer.co.ua
 


4   5 вересня 2017 року Комітет Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин розглянув питання: «Рейдерство в аграрному секторі. Діяльність органів державної влади по запобіганню захоплення аграрних підприємств»

На розширеному засіданні, участь у якому взяли і представники Асоціації фермерів та приватних землевласників України, Комітет розглянув питання: «Рейдерство в аграрному секторі. Діяльність органів державної влади по запобіганню захоплення аграрних підприємств».
У засіданні Комітету також прийняли участь Міністр юстиції України Павло Петренко, його заступник з питань державної реєстрації Олена Сукманова, перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк, перший заступник Голови Держгеокадастру Людмила Шемелинець, уповноважені представники Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, Генеральної прокуратури України, профільних аграрних асоціацій, фермерських господарств і суб’єктів господарювання.
З доповідями про проблеми фермерів виступили віце-президенти АФЗУ Леонід Кириченко та Віктор Шеремета, голова Дніпропетровської АФЗ Анатолій Гайворонський, голови господарств які постраждали від рейдерських захоплень, а у обговоренні прийняли участь народні депутати та інші представники міністерств та відомств.
Леонід Кириченко у своєму виступі змалював загальну загрозливу картину рейдерства по всій Україні, привів безліч безпосередніх фактів з назвами господарств, акцентувавши увагу на фактах в Херсонській області. На його думку цю проблему можливо вирішити лише передавши права розпорядження землями місцевим органам влади та посиливши відповідальність представників поліції, прокуратури, Держгеокадастру, Мінюсту та місцевих адміністрацій за бездіяльність та невиконання своїх безпосередніх обов’язків.
Подібну думку мав і Анатолій Гайворонський. За його словами всі факти рейдерства можливі лише за потурання органів влади та силових структур, а якщо правильніше висловитися то при прямому „кришуванні” рейдерів з їхнього боку. Він навіть навів безпосередні факти по своїй області, коли було здійснено рейдерське захоплення фермерського господарства „ДАР” а рейдером виступили структури, які підконтрольні народному депутату від їх округу Вадиму Нестеренку, який, до речі, є членом аграрного комітету і був присутній на цьому засіданні.

Інформація про народного депутата Нестеренко В. Г.
Обраний по виборчому округу №38 Дніпропетровська область. Член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин. Є членом депутатської фракції партії "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА".
Інформація про депутатські приймальні на сайті Верховної Ради відсутні, як і телефони самих приймалень.
За інформацією того ж сайту депутат Нестеренко має відсоток відвідуваності комітетів – 50%, відвідуваність пленарних засідань -за фактом участі у кожному з голосувань: 43%, за письмовою реєстрацією - 42%, за електронною реєстрацією - 17%. Ним пропущено 7 пленарних засідань лише в лютому 2017 року за даними письмової реєстрації народних депутатів та десять засідань за даними електронної системи. За звітний період не зареєстровано жодного проекту закону та постанови, підписаний один колективний запит народних депутатів України.
Результатом його діяльності в верховній раді є: постанови - 0, законопроекти – 0, законопроекти щодо проблем округу – 0, законопроекти, що стосуються питань виборчої програми – 0, здійснено запитів – 1, запитів щодо проблем округу – 0, сутнісних виступів – 0, провів особистих прийомів громадян – 0 та про свою роботу у окрузі не звітував.
Загальна оцінка за законодавчу роботу – 22 з максимальних -100, а за роботу у окрузі – 11 з максимальних 100.
На переконання очільника фермерів Дніпропетровщини факти нереагування високопосадовців на проблему рейдерських захоплень (Гайворонський особисто три рази звертався до Міністра юстиції Петренко про вирішення проблеми з фермерським господарством „ДАР” – результат нульовий) говорять про їх особисту зацікавленість чи неупередженість в таких фактах.

Віктор Шеремета у своєму виступі узагальнив цю ганебну проблему і наголосив, що не потрібно бути „пожежниками”, у разі виявлення фактів рейдерства, а потрібно кардинально вирішувати це питання. Ця цього практично все є, потрібна лише політична воля.

Підсумовуючи результат проведення розширеного засідання Комітету хочеться сподіватися, що він проведений не для „піару” депутатів та не „галочки”, а буде мати дієві кроки та рекомендації для вирішення проблеми рейдерства народними обранцями в сесійній залі.


Михайло Данкевич,
Прес-служба АФЗУопубліковано: 2017-09-06
категорія:
переглянути: всі новини


Для того щоб залишити коментар необхідна авторизація:

Login Вхiд

Логiн:

Пароль:
Забули?


Реєстрація

© 2000-2017, farmer.co.ua
Flag Counter